ÖZEL DOKTOR BAYRAM ÖZTÜRK HASTANESİ ZAYIF AKIM PROJESİ

Ankara ili Pursaklar ilçesinde bulunan uzun zamandır projesi devam eden Doktor Bayram Öztürk bey ile beraber yürütülen bu projede , 7 katlı çocuk doğumdan genel cerrahiye kadar bütün hizmetlerin sunulabildiği tam teşekküllü hastane projesi gerçekleştirilmiştir. Ravza Güvenlik Sistemleri Elektronik Bilişim Network A.Ş. olarak 3 yıldır beraber yürüttüğümüz ve elimizden geldiğince destek olduğumuz Doktor Bayram Öztürk Hastanesinin Tüm Zayıf akım işleri tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

Binanın Network ve blişim sistemlerinde aktif tarafta Allied Telesis Ürünleri kullanılmış ve Binada eskimez tükenmez bir omurga yapısı kurulmuştur. Fiber hatlar ile omurgaların desteklendiği Bilişim ve network projesinde 48 port ve 24 port poe çalışabilen Layer 2 ve Layer 3 katmanlı yönetilebilir Switchler kullanılmıştır. Pasif tarafta kullanılan HCS marka ürünler ilie data testleri Fluke cihazları ile yapılmış uçtan uca teslimatı gerçekleştirilmiştir.

Hastanenin Kamera sistemi Samsung marka kameralar ile gerçekleştirilmiş olup Sistem odası ve kabin dizaynı tarafımızdan sağlanmıştır. Güvenlik noktalarından ve yönetimin istediği noktalardan Clientler oluşturulmuş ve istenilen görüntülere kavuşmaları sağlanmıştır. Sistemde Sağlık bakanlığının belirlediği kriterler göz önüne alınarak Tüm sistem Kameralardan Kayıt Cihazlarına kadar testleri yapılarak hastane yönetimine teslim edilmişitir.

Hastanenin Headent Tv uydu sistemi Tron marka Teletek marka ürünlerle gerçekleştirilmiştir. 36 kanala kadar yayın yapılabilen sistem sayesinde Uydu cihazı kullanmadan tüm odalarda ve servislerde sadece televizyon kullanarak yayın alınabilmektedir. Uçtan uca gerçekleştirilen sistemde prizden Çanağa kadar tüm testler gerçekleştirilmiş ve hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Yangın Algılama sistemi Adresli sistem olarak projelendirilmiş olup COFEM marka Adresli yangın algılama sistemi ile gerçekleştirilmiştir. Hali hazırda her katta I/O modülleri ile Sulu söndürmeye destek verilmiştir. Tüm sistem yönetmeliğe uygun şekilde tasarlanmıştır. İspanyol menşei olan Cofem adresli yangın algılama sisteminin 500 den fazla elemanı her biri testleri yapılarak hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Hırsız algılama sistemlerinde BOSCH marka ürünler tercih edilmiştir. Pır dedektörü , Kontaklar , PDKS, Parmak okuyucu ve Yüz tanıma sistemleri , Manyetik kilit ve sirenlerle desteklenen sistemimiz bütün testleri yapılarak hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Sıramatik çağrı sistemi RANDA marka ürünlerle desteklenmiş olup 3 banko ve bir kioks ile tamamlanmıştır. Tüm tesleri yapılarak hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Seslendirme sistemlerinde MİTO marka anfiler ve STİ marka hoparlörler kullanılmıştır. Acil kontrol ünetesinin bulunduğu ve her kata ayrı anons yapabilen seslendirme sistemi tüm tesleri yapılarak hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Hastanenin hemşire çağrı sistemi ATEK marka ankara menşei ürünler ile gerçekleştirilmiştir. Toplam 700 e yakın elemanın bulunduğu hemşire çağrı sisteminde , 4 katta hemşire All İn One pc ler ile hemşire çağrı panelleri oluşturulmuştur. Acil Konsintasyon sistemi mevcuttur. Her odada ipli çağırma sistemi , Banyo çağrı sistemi , Oda içi kontrol panelleri ve Kapı üstü lambaları mevcuttur. Sistem İP Hemşire Çağrı sistemi özelliği taşımakta ve Switchler üzerinden Sistem odasında bulunana serverımıza hastaların taleplerini ve hastanenin verdiği hizmeti karşılıklı en az 6 ay kayıt altına alarak Sağlık Bakanlığı kriterlerini sağlamaktadır.IP Hemşire Çağrı Sistemi tüm test ve kontrolleri yapılarak hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Hastanede toplam 150 dahili hattan oluşan KAREL marka telefon santrali kurulmuştur. Acil kod 444 lü hat ve istenlen tüm konfigürasyon tarafımızdan hazırlanmış ve hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Hastanede uygulanan Network Bilişim sistemleri , Güvenlik Kamera Sistemleri , Hırsız Alarm Sistemleri , Adresli Yangın Algılama Sistemleri , IP Hemşire Çağrı Sistemleri , Seslendirme Sistemleri , PDKS sistemleri ve Headent uydu tv sistemlerinin tümünün kullanımı ve özet arızaları ile alakalı gerekli eğitim hastanede ilgili personellere deneyimli personellerimizce verilmiş ve proje kendilerine teslim edilmiştir.

Doktor Bayram Öztürk Hastanesi projesinde bize çok emeği geçen Sami beye , Arzu Öztürk hanıma , Arif Pehlivanoğlu beye ve Ravza Güvenlik Sistemleri A.Ş. olarak projede emeği geçen tüm personelimize şükranlarımızı sunuyor ve teşekkürlerimizi bir daha iletiyoruz.

 

Ravza Güvenlik Sistemleri A.Ş.

Yönetim Kurulu